Lubelski OW NFZ Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia Niepodległa

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Sieć szpitali na Lubelszczyźnie – stoisko informacyjne NFZ w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie.

25 września 2017

Kilka tysięcy pacjentów  w całym kraju skorzystało już z porad pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy w ramach ogólnopolskiej kampanii dotyczącej sieci szpitali odpowiadali na pytania dotyczące zmian jakie zaczną obowiązywać w leczeniu od 1 października. We wrześniu pracownicy Funduszu odwiedzą w sumie 64 wybrane szpitale na terenie całego kraju.

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia spotykają się z pacjentami w każdą środę września, w wybranych szpitalach, na terenie 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu. W każdym z tych miejsc NFZ organizuje specjalne punkty informacyjne, w których pacjenci mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie „sieci szpitali”. Każda osoba, która odwiedzi stanowisko NFZ może dowiedzieć się na czym polega koordynacja świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych, gdzie w szpitalu będzie znajdował się punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz dodatkowo uzyskać informacje na temat zasad korzystania z bezpłatnych leków dla pacjentów, którzy ukończyli 75 rok życia.

Przepisy ustawy, która tworzy podstawowy system zabezpieczenia, czyli „sieć szpitali” wchodzą w życie od 1 października. Nowe rozwiązania mają na celu usprawnienie organizacji udzielania świadczeń przez szpitale i przychodnie oraz poprawienie dostępu pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Na kolejne spotkanie, podsumowujące kampanię na Lubelszczyźnie,

 zapraszamy już w najbliższą środę

27 września, w godz. od 9.00 do 13.00

do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, 
przy ul. Ceramicznej 1  

(główne wejście, hol przy rejestracji przychodni przyszpitalnej).

Będzie nas można łatwo znaleźć. Nasze stanowisko oznakowane będzie logo Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Plakat promujący stanowisko informacyjne NFZ w Szpitalu w Chełmie.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Małgorzata Bartoszek

Rzecznik Prasowy

Lubelskiego OW NFZ

Wszystkie aktualności